Veľké bohatstvo ukryté v malých zrnkách

vcela-o-nas-strava

O zázračných vlastnostiach včelieho, obnôžkového peľu svedčí skutočnosť, že nechýba v žiadnom potravinovom balíčku astronautov vydávajúcich sa na dlhodobý pobyt vo vesmíre. Tento čisto prírodný produkt totiž ľudskému telu poskytuje všetky základné živiny, ktoré potrebuje. Navyše, je nielen schopný zbaviť nás prebytočných kíl či dopomôcť k nárastu svalovej hmoty, ale má i mnoho ďalších terapeutických účinkov.

Čo je obnôžkový peľ

Kvetový peľ, ktorý včely spolu s nektárom zbierajú z medonosných rastlín ako svoju potravu, zlepia včely lietavky svojimi slinami a v špeciálnom „koši“ na zadných nohách prinesú do úľa. Včelár, ktorý sa rozhodne profitovať i z tohto včelieho produktu, zúži vchod do úľa, takže sa lietavky pri vlietnutí doň otrú, a tak prídu o časť svojho „úlovku“.

Tvar, farba, veľkosť a váha zrniek obnôžkového peľu závisia od rastlín, z ktorých pochádzajú. Zrnká môžu byť guľaté, kužeľovité, zvoncovité, ihlanovité, ich farba sa pohybuje na škále žltá, oranžová, zelená, ba až čierna. Má výraznú kvetinovú vôňu a korenistú chuť s nádychom horkej. Peľ, ktorý si včely prinesú do úľa, pochádza zvyčajne z jednej rastliny.

Chemické zloženie obnôžkového peľu

Aj chemické zloženie obnôžkového peľu výrazne závisí od rastliny, z ktorej je zbieraný, geografickej oblasti, klimatických podmienok, pôdneho typu, ale i druhu včely. Nachádza sa v ňom približne 250 látok vrátane všetkých 22 známych aminokyselín, proteíny (z ktorých všetky sú pre človeka životne dôležité a ľudské telo si ich nedokáže samo vyprodukovať), nukleové kyseliny (tiež ribonukleovú), ľahko stráviteľné karbohydráty, lipidy a mastné kyseliny. Obsahuje tiež fenolové zlúčeniny, enzýmy a koenzýmy, vitamíny a všetkých 28 stopových prvkov nachádzajúcich sa v ľudskom tele.

pel

Každý jeden deň je ten správny čas, kedy začať s diétou s obnôžkovým peľom

Obnôžkvý peľ si zachováva všetky aktívne látky z rastlín, z ktorých bol zbieraný a je jedným z najdôležitejších zdrojov rastlinných bielkovín. Tie sú, ako je známe, veľmi ľahko stráviteľné, no zároveň dodajú organizmu potrebnú energiu. Zaradenie obnôžkového peľu do svojho jedálnička preto určite ocenia nielen dámy dbajúce o svoju postavu, športovci či staršie ročníky, ale vďaka bohatému obsahu látok nachádzajúcich sa v ňom je tiež ideálnou stravou vegetariánov.

Ak sa teda rozhodnete pre letnú detoxikačno-redukčnú diétu s peľom, môžete ho konzumovať čistý, zamiešaný do jogurtu či šalátu alebo si dokonca môžete dopriať sladké potešenie, stačí ho zmiešať s medom a ovocím, napríklad čučoriedkami, banánmi a kivi. Takýto koktail vitamínov, minerálnych látok a esenciálnych aktívnych zložiek je nielen výživný, ale dodá vášmu telu aj závideniahodnú (a zdravú) energiu, čo z neho robí naozaj vzácneho spojenca pri chudnutí. Zbaví nás kíl rýchlo a zároveň nás udrží v najlepšej forme.

Včelí peľ má schopnosť pozitívne ovplyvniť nežiaduce zadržiavanie vody v tele, je prírodným antioxidantom, takže prispieva k detoxikácii organizmu, reguluje tiež krvný tlak a cholesterol, chráni pečeň, žlčník a obličky. Odstraňuje únavu a anémiu, mineralizuje a vitaminizuje telo, zvyšuje fyzickú zdatnosť, posilňuje imunitný systém, bráni predčasnému starnutiu organizmu. Klinické výskumy peľu na Ukrajine potvrdzujú jeho pozitívny vplyv na „návrat mužskej sily“ a jeho schopnosť pôsobiť ako prevencia zápalu prostaty.

Ako včelí peľ konzumovať

V prvom rade treba mať na pamäti, že i keď je obnôžkový peľ, vďaka včelím enzýmom, oproti kvetovému zbavený väčšiny alergénov, predsa len môže u jednotlivcov vyvolať alergické reakcie. Aby sme sa uistili, že naň nie sme alergickí, nanesieme malé množstvo granuliek na kožu (napr. zápästie), zmáčame vodou a necháme niekoľko minút pôsobiť. V prípade svrbenia alebo začervenania pokožky peľ nekonzumujeme.

Aj v prípade, že nám vyšiel tento „kožný test“ negatívne, sa odporúča nezačínať s užívaním obnôžkového peľu v plnej dávke, teda celej čajovej lyžičky odrazu. Ruskí odborníci radia začať s polovicou a následne, napríklad obdeň množstvo granúl postupne zvyšovať. Na preventívne účely sa ráno, na lačno konzumuje jedna čajová lyžička (alebo spočiatku len pol). Granuly je najlepšie nechať rozpustiť pod jazykom. Následne sa odporúča nepiť po dobu minimálne 20 minút. Na terapeutické účely sa rovnakým spôsobom konzumuje peľ 3-krát denne, vždy pred jedlom. Pre zlepšenie chuti a zvýšenie terapeutických vlastností obnôžkového peľu sa môže zmiešať s medom v rovnakom pomere.