Včelie produkty a rakovina

vcelie-produkty-a-rakovina

Možnosti medicíny bojovať s jednou z najzákernejších chorôb dneška, rakovinou, sú, už niekoľko desaťročí, okliesnené na chemo- a rádioterapiu. Keď je však chemoterapia alebo rádioterapia aplikovaná dlhodobo a navyše prostredníctvom ďalšieho, zdravého tkaniva, zvyčajne sú v tomto procese poškodené aj zdravé telové bunky, a to spôsobuje nežiaduce vedľajšie účinky. I preto sa lekári už dlhodobo obzerajú po alternatívnych možnostiach liečby rakoviny, teda po prírodných produktoch, síce so slabším, no bezpečnejším účinkom. Medzi nimi si nezanedbateľnú pozornosť získali aj včelie produkty.

Prečo práve včelie produkty?

Ako vyplýva z práce Pongsathon Premratanachai a Chanpen Chanchao z Chulalongkorn University v Bankoku uverejnenej v Ázijsko-pacifickom žurnále tropickej biomedicíny (2014), čerpajúcej z viac ako stovky vedeckých článkov na túto tému, za schopnosťou včelích produktov pomôcť pri liečbe rakoviny rôzneho druhu stoja fytochemikálie, a to predovšetkým fenolové zlúčeniny a flavonoidy nachádzajúce sa v nich.

Včelí med a rakovina

Okrem toho, že med je silný prírodný protizápalový a antimikróbny činiteľ, má, zvlášť med tmavý – medovicový – i protirakovinový účinok. Ako bolo povedané, môžu za to fenolové zlúčeniny a flavonoidy, ktorých je vo včeľom mede neúrekom (acacetin, apigenin, kyselina kávová, fenetyl ester kyseliny kávovej (CAPE), chrysin, galangin, kamfereol, pinocembrin, pinobanksin a kvercentín). A tie sú nielen silnými antioxidantmi, teda látkami schopnými zbavovať telo voľných radikálov, ale mnohé z nich majú navyše schopnosť povzbudiť imunitnú reakciu organizmu voči rakovinovým bunkám, brániť ich bujneniu i ich dokonca prinútiť zomierať.

honey

Ako sa podľa doterajších výskumov zdá, medovicový med má potenciál stať sa základom pre nový druh liečby pre pacientov s karcinómom mäkkých a tvrdých tkanív. Výskumy, zatiaľ ale vykonávané len mimo živého organizmu, preukázali, že tmavý med má schopnosť vyvíjať  výraznú aktivitu proti tumorom rakoviny prsníkov, krčka maternice, ústnej dutiny a kostí. Niektoré fytochemikálie nachádzajúce sa v mede – napr. epigalokatechín–galát, lykopén, genisteín, resveratrol – však už boli i reálne použité na liečbu rakoviny prostaty.

Propolis a rakovina

Propolis, bohatá zmes polyfenolov, flavonoidných aglykónov, fenolových kyselín a ich esterov a tiež fenolových aldehydov a ketónov, má antimikróbne, protiplesňové, antivírusové a hepatoprotektívne vlastnosti. Za jeho protirakovinové vlastnosti i v tomto prípade nesú najväčšiu zodpovednosť CAPE, kvercentín a tiež chryzín (žlté farbivo), ktoré dokážu brániť bujneniu rakovinových buniek a takisto  naprogramovať ich smrť.

surovy-propolis

CAPE má výraznú protirakovinovú aktivitu najmä čo sa týka ústnej dutiny, jazyka a krku. Chryzín, ktorý sa nachádza aj v mede, prejavil protirakovinové vlastnosti zvlášť pri leukémii.

Ako však štúdia prízvukuje, všetky uvedené schopnosti (a to platí nielen pri propolise) závisia od koncentrácie užívaných včelích produktov.

Včelí peľ a rakovina

I keď v štúdii, z ktorej vychádzame, zmienka o včeľom peli nie je, bulharsko-švajčiarsky lekár Stefan Bogdanov na svojej stránke Bee Hexagon dáva v súvislosti s protirakovinovými schopnosťami včelieho peľu takisto do pozornosti pomerne bohatý obsah kvercentínu, chryzínu a (na dôvažok od predchádzajúcich včelích produktov) i rutínu, ktoré, ako sme už spomínali, dokážu brániť bujneniu rakovinových buniek a naprogramovať ich smrť. Spomedzi priamych dôkazov spomína Dr. Bogdanov účinnosť včelieho peľu pri liečbe rakoviny prostaty.

Včelí jed a rakovina

Včelí jed sa používa na liečbu chronických zápalových ochorení, akými sú reumatoidná artritída či skleróza multiplex, ale tiež pri liečbe nádorov. Bráni šíreniu rakovinovýxch buniek, pretože stimuluje lokálnu imunitnú odpoveď lymfatických uzlín. Hlavným a najaktívnejším komponentom včelieho jedu je melitín, ktorý má veľmi silný protizápalový a antibakteriálny účinok. Je tiež takisto schopný vyvolať bunkovú smrť. Potvrdilo sa to na prípadoch leukémie a rakoviny pľúc. Včelí jed tiež bráni rozvoju rakoviny prsníka.

vceli-jed

Podľa informácií zverejnených na stránke www.cancertutor.com z neho dokonca vedci z Austrálskej Commonwealth vedeckej a priemyselnej výskumnej Organizácie molekulárnej vedy vyvíjajú nový liek proti rakovine, ktorý by mal mať oveľa menej nežiaducich účinkov ako súčasné lieky bojujúce s touto zákernou chorobou.

Zdroje:

Review of the anticancer activities of bee products – Pongsathon Premratanachai, Chanpen Chanchao. In:  Asian Pacific Journal of Tropical Biomedicine, 2014

www.cancertutor.com

www.bee-hexagon.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *